У Дрогобичі з’явився мистецький об’єкт, присвячений солі. Об’єкт розміщується на рівні бруківки під склом, основу його складають символічні топки солі, які є на гербі міста та мають підсвітку. Місце розміщення – недалеко від входу у ЦНАП у м. Дрогобич. Назва проєкту “При потребі розбити скло”. Він символізує те, що видобуток солі колись може закінчитись, а тут під склом будуть стратегічні запаси, які можна видобути.
Автором проєкту є львівський митець Yuriy Cherniavskiy, який протягом мистецької резиденції у Дрогобичі минулої осені розробив цю ідею та переміг у конкурсі. Резиденція організовувалась в рамках проєкту «Магічні соляні міста» за фінансової підтримки „MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді”. Куратором її був Oleksandr Maksymov.
Сам же проєкт був підготовлений та робота з його реалізації була організована Anna Kuzyshyn. Партнером проєкту у Дрогобичі є Молодіжний простір Дрогобич.
Ідея інсталяції створеної в рамках резиденції “Магічні соляні міста” полягає в створенні символічного запасу солі на центральній площі міста. Фрагмент площі перетворений на підземну музейну вітрину. Такі вітрини часто існують в місцях, де велися археологічні розкопки і фрагментарно показують історичні шари місцевості. В вітрині розташовані бруски солі, що мають форму існуючого сувенірного фасування солі, в такій самій формі сіль зображена на гербі міста. Ці бруски схожі на дитячі пасочки, чи консервацію, і все це зазвичай робиться про запас в великих кількості. Ідея поєднує в собі як герметизацію існуючого символу міста для майбутніх поколінь так і превернення уваги до крихкості символу, до його можливого зникнення. Місто фактично побудоване на солі, але існує ризик, що виробництво буде працювати все повільніше і повільніше. Назва і форма роботи як застереження, що запаси можуть перестати поповнюватися і доведеться забрати залишки і звідси.